rally-pronajem

Vítězná Jänner rally 2013 pro Armina Holze s Hondou type R

Velmi úspěšným vykročením do nové sezony 2013 byl start našeho vozu Honda Civic type R na zimní Jänner rally 2013 s posádkou Armin Holz-Sebastian Geipel. Dvojice sympatických chlapíků z německého Hannoveru dokázala ve velmi nevlídném počasí vybojovat 1.místo ve skupině 8 a celkově 27.místo v absolutní klasifikaci.

Tento výsledek byl ještě umocněn všemi vyhranými RZ v rámci skupiny 8, žádnou krizovou situací za celý závod a bez jediného škrábance na autě. Za povětrnostních podmínek které panovaly na letošní Jänner rally je tento fakt obdivuhodný, jelikož výběr vhodných pneu nebyl vůbec jednoduchý a byla to spíše loterie.

V celém závodu se na autě vystřídaly tři různé druhy pneu s hřeby i bez hřebů, naštěstí se podařilo vždy zvolit vhodný kompromis. Na pátečních rychlostních zkouškách naše posádka zvolila tempo bez zbytečného risku s cílem nejlépe poznat chování vozu v těchto extrémních podmínkách. Po tomto seznamovacím úvodu se už začíná v sobotu naplno závodit a výsledkem jsou kvalitní časy v jednotlivých RZ, mezi nimiž byli i 4 – 5.místa v rámci hodnocení skupiny vozů poháněných jednou nápravou 2WD.

Po této dobré zkušenosti se těšíme na další pokračování spolupráce s těmito jezdci.
PRW racing team